Rune Wizard: Dzięki moim runom Slayerzy i Gun Crusherzy znikają w błysku magii!
Czarodziej manipulujący runami, aby tworzyć unikalne kombinacje obszarowe i wybuchowe. Znany z szybkiego oczyszczania mapy i umiejętności meta PvP.
Silny przeciwko: Slayer, Gun Crusher
Słaby przeciwko: Rage Fighter, Grow Lancer

Pojedynki to własna ocena PvP MUOnline.ai, a nie dane z gry.

Czarodzieje runiczni rzucają zaklęcia oparte na runach, które zadają wysokie obrażenia na sekundę, skupiając się na kombinacjach takich jak Burza błyskawic i Zaklęcie runiczne. Skalują się głównie dzięki energii i są znani z szybkiego farmowania obszarowego oraz zabójczych wybuchów w PvP. Ich charakterystyczny system run pozwala zaawansowanym graczom optymalizować obrażenia lub kontrolę w zależności od sytuacji.

Pełny poradnik: Rune Wizard

Na tej stronie (9)
  1. Linia ewolucji
  2. W skrócie
  3. Ewolucje
  4. Buildy statystyk
  5. Skille
  6. Broń i ekwipunek
  7. Levelowanie
  8. Matchupy PvP
  9. Rune Wizard

Linia ewolucji: Rune Wizard

  1. Rune Wizard
  2. Rune Spell Master
  3. Grand Rune Master
  4. Majestic Rune Wizard
  5. Infinity Rune Wizard

Nazwy zgodnie z tabelą klas serwera; ewolucje ulepszają tę samą klasę i nigdy nie zmieniają jej w inną. Zasady realmu i komenda /evoquest

Rune Wizard w skrócie (nazwa Webzen: Rune Mage)

CechaRune Wizard
RolaObrażenia magiczne z dystansu, czary obszarowe
Główny statEnergy – jedyny stat wymagany przez skille Rune Wizarda
BrońJednoręczne Rune Mace, od Elemental Rune Mace (22-23 obrażeń) do Temple Guard Rune Mace (246-263)
Druga rękaTarcza
EwolucjePięć etapów, od Rune Wizard do Infinity Rune Wizard
Realmy na MUOnline.aiPermanent Realm (5000x EXP) i Speed Realm Autumn Edition (99 999x EXP), oba z limitem statów 60 000

Webzen dodał tę klasę w Korei 16 października 2018 roku jako dziewiątą klasę – pierwszą nową od czterech lat. Wersja globalna otrzymała ją jako Rune Mage na serwerze eventowym speed Season 5 od 6 sierpnia 2019 roku.

MUOnline.ai działa na plikach serwera Season 21 Part 3.

Ścieżka ewolucji: od Rune Wizard do Infinity Rune Wizard

Pięć ewolucji (nazwy na stronie, aliasy Webzen)

EtapNazwa na MUOnline.aiSkille przypisane do etapu (przykłady)
1.Rune Wizard (Webzen: Rune Mage)Magic Arrow, Plasma Ball
2.Rune Spell MasterRunic Spear, Ice Storm, Plasma Storm, Expansion of Wizardry
3.Grand Rune MasterLightning Storm, Rune Phrase
4.Majestic Rune WizardPoison Storm, Frozen Slayer, Bloodying Hit
5.Infinity Rune WizardLightning Storm of Gale, Rune Phrase of Saturation

Globalny poradnik Webzen używa nazwy Rune Mage tylko dla klasy bazowej. „Majestic” to tytuł czwartej klasy, a nie item ani poziom ekwipunku.

Jak ewoluować na MUOnline.ai

Lista komend serwera wskazuje /evoquest jako szybki awans klasy. Wpisz ją w grze, aby zobaczyć, czego wymaga kolejny etap; wszystkie komendy znajdziesz na stronie realmów.

Każda ewolucja ulepsza tę samą postać, a dane skilli przypisują każdy czar do etapu klasy od 1 do 5. Ranking Permanent Realm filtruje graczy według nazwy każdej ewolucji.

Build statów Rune Wizarda (limit 60 000)

Każdy skill Rune Wizarda na liście skilli serwera wymaga wyłącznie Energy: wymagania Strength, Agility i Vitality wynoszą dla nich wszystkich 0. Progi to 300 Energy dla Plasma Ball, 600 dla Runic Spear, 1058 dla Expansion of Wizardry, 1080 dla Lightning Storm i 1180 dla Rune Phrase.

Zasada „najpierw Energy” wynika więc z danych. Podział reszty punktów to kwestia stylu gry; dwa poniższe buildy to nasze rekomendacje, a nie zasady serwera.

Build Energy do farmienia PvE

Podbij Energy do 1080, aby Lightning Storm był gotowy w chwili awansu na Grand Rune Master, a potem dalej dodawaj Energy dla obrażeń i many. Umiarkowana ilość Vitality pozwoli przetrwać fale w Blood Castle i Chaos Castle.

Build PvP Energy / Agility / Vitality

Energy niech pozostanie dominujące, ale większą część punktów przenieś do Agility dla obrony i Vitality dla HP. Główne zagrożenie to klasy melee, które skracają dystans – mag na czystym Energy rzadko przeżywa ich pierwsze combo.

Komendy statów na MUOnline.ai

  • /addene X, /addagi X, /addvit X i /addstr X dodają punkty; /addstr auto X automatyzuje Strength.
  • /reset rozpoczyna nowy cykl; /reset auto jest dostępny od VIP 5.
  • Grand Reset wymaga 20 resetów, 400 levelu i 50 000 000 zen, maksymalnie 20 na konto na 24 godziny na realm.

Pełne zasady znajdziesz na stronie realmów.

Skille Rune Wizarda (odczytane z SkillList.xml serwera)

Poniższe wartości pochodzą z aktywnych plików serwera. Wartość bazowa trafia do wzoru na obrażenia; nie są to Twoje końcowe obrażenia w grze. Tabela po tej sekcji zawiera każdy możliwy do nauczenia skill Rune Wizarda wraz z levelem i etapem klasy.

Skille dostępne tylko dla klasy runicznej

SkillEtapLevelEnergyManaWartość bazowaZasięg
Magic Arrow1.50605108
Plasma Ball1.130300120 + 35 AG408
Runic Spear2.14060015207
Lightning Storm3.160108080 + 7 AG3008
Rune Phrase3.160118070 + 5 AG1607

Lightning Storm ma najwyższą wartość bazową w zestawie runicznym i od 160 levelu jest głównym czarem obszarowym klasy.

Czary żywiołów wspólne z linią Dark Wizarda

Rune Wizard rzuca także czary żywiołów Dark Wizarda: Fire Ball (level 5), Meteorite (21), Poison (30), Flame (35), Twister (40), Evil Spirit (50), Hellfire (60), Cometfall (80) i Inferno (88). Ice Storm (93), Plasma Storm (110) i Expansion of Wizardry (220, 1058 Energy) wymagają drugiego etapu. Listę uzupełniają Burst (200) i Haste (400).

Wpisy 4. i 5. klasy

Plik skilli przypisuje Poison Storm, Frozen Slayer i Bloodying Hit, wraz z ich wierszami wzmocnienia obrażeń i infekcji, do Majestic Rune Wizard. Lightning Storm of Gale i Rune Phrase of Saturation są dostępne dla Infinity Rune Wizard. Wymagania etapów sprawdzisz w grze komendą /evoquest.

Najważniejsze elementy drzewka Master Skill

Węzły specyficzne dla klasy to m.in. Rune Mace Strengthener i Rune Mace Mastery, Magic Arrow oraz Plasma Ball Strengthener i Mastery, Wings of Disillusion Defense i Attack Strengthener oraz Lightning Storm Enhancement Skill. Przeglądaj wszystkie skille Rune Wizarda w bazie skilli.

Skille Rune Wizard na MUOnline.ai

Skille Rune Wizard do nauczenia, odczytane z SkillList serwera: 28 z 240 pozycji (węzły drzewka mistrza i ulepszeń są na pełnej liście skilli).

Skill Wymagany poziom Etap klasy
Lance – 1. klasa
Stun – 1. klasa
Cancel Stun – 1. klasa
Swell Mana – 1. klasa
Invisibility – 1. klasa
Cancel Invisibility – 1. klasa
Archangel's will (skill broni) – 1. klasa
Magical Shot 2 1. klasa
Fire Ball 5 1. klasa
Meteorite 21 1. klasa
Poison 30 1. klasa
Flame 35 1. klasa
Twister 40 1. klasa
Evil Spirit 50 1. klasa
Magic Arrow 50 1. klasa
Blessing of Experience 50 1. klasa
Hellfire 60 1. klasa
Cometfall 80 1. klasa
Inferno 88 1. klasa
Ice Storm 93 2. klasa
Plasma Storm 110 2. klasa
Plasma Ball 130 1. klasa
Runic Spear 140 2. klasa
Lightning Storm 160 3. klasa
Rune Phrase 160 3. klasa
Burst 200 2. klasa
Expansion of Wizardry 220 2. klasa
Haste 400 2. klasa

Zobacz wszystkie skille Rune Wizard · Przeglądaj bronie i sety dla Rune Wizard

Rune Mace, tarcze, sety i skrzydła

Drabinka Rune Mace

Rune MaceLevel dropuObrażeniaEtap klasy
Elemental Rune Mace5222-231.
Frost Rune Mace12262-661.
Light Road Runic Mace14872-743.
Bloodangel Runic Mace15095-1013.
Darkangel Runic Mace160125-1313.
Holyangel Rune Mace180135-1413.
Soul Rune Mace200145-1514.
Blue Eye Rune Mace220156-1614.
Silver Heart Rune Mace240171-1784.
Manticore Rune Mace260186-1954.
Brilliant Rune Mace280201-2124.
Apocalypse Rune Mace300216-2294.
Lightning Rune Mace320231-2464.
Temple Guard Rune Mace340246-2635.

Tarcza w drugiej ręce

Rune Mace jest jednoręczny, więc w drugiej ręce trzymasz tarczę; każda tarcza w pliku itemów serwera jest dostępna dla Rune Wizarda. Magic Booki są tam itemami Light Wizarda.

Sety zbroi Rune Wizarda

Sety Manticore, Brilliant, Apocalypse i Lightning Rune Wizard (hełm, zbroja, spodnie, rękawice, buty) są przypisane do czwartego etapu, Majestic Rune Wizard.

Skrzydła i skrzydła ekskluzywne dla serwera

Drzewko Master ma węzły Wings of Disillusion Defense i Attack Strengthener. Dla kont VIP Chaos Machine łączy skrzydła od 2. do 5. poziomu ze skutecznością 100%, a ulepszenia od +10 do +15 z szansą 99%.

Skrzydła i peleryny oznaczone [Elite], [VIP], [PC] lub [Special], takie jak [Elite] Storm's Wings (4.), są dostępne wyłącznie na MUOnline.ai.

Zobacz Rune Mace i sety w bazie itemów.

Levelowanie Rune Wizarda na obu realmach

RealmEXPLimit statówUwagi
Permanent Realm5000x60 000Działa na stałe; średni drop jewelów, trudniejsze bossy
Speed Realm Autumn Edition99 999x60 000Działa od 2 października 2026, 16:00 CEST; zamyka się po kilku tygodniach

Porównaj realmy: Permanent 5000x vs Speed Realm Autumn Edition 99 999x

Permanent Realm (5000x)

Postęp opiera się tu na resetach, więc zaplanuj podział Energy na cały cykl resetu. Lightning Storm na 160 levelu (1080 Energy) to próg obrażeń obszarowych, wokół którego warto planować. Expowiska dobierzesz do levelu na stronie map.

Speed Realm Autumn Edition (99 999x)

Nowe postacie zaczynają z setem Blood Angel w ekwipunku, a przy 99 999x szybko mijasz kolejne odblokowania skilli. Po zamknięciu realmu możesz przenieść do 2 postaci na Permanent Realm.

Eventy, w które warto wejść

  • Blood Castle: 22 starty dziennie.
  • Chaos Castle: 01:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:00 i 23:00 UTC.
  • Boss Battle Together: sześć razy dziennie.

VIP zwiększa dzienny limit wejść do 5-7 w Blood Castle, 2-4 w Chaos Castle i 5-7 w Devil Square, zależnie od poziomu VIP. Aktualne timery znajdziesz na stronie eventów.

Pojedynki PvP (nasza ocena)

Według naszej oceny Rune Wizard jest mocny przeciwko Slayer i Gun Crusher, a słaby przeciwko Rage Fighter i Grow Lancer. To redakcyjna ocena MUOnline.ai, a nie bonus do obrażeń w grze.

Trzymaj dystans: skille runiczne sięgają na 7 do 8 pól. Zaczynaj od Lightning Storm lub Rune Phrase i uważaj na klasy melee skracające dystans. Inni magowie: Dark Wizard, Lemuria Mage, Light Wizard i wszystkie klasy.

Rune Wizard – FAQ

Czy Rune Wizard to ta sama klasa co Rune Mage?

Tak. Globalny poradnik Webzen nazywa tę klasę Rune Mage, a MUOnline.ai używa nazwy Rune Wizard. Ewolucje Rune Spell Master, Grand Rune Master, Majestic Rune Wizard i Infinity Rune Wizard to również nazwy w filtrze rankingu.

Jak wygląda ścieżka ewolucji Rune Wizarda?

Rune Wizard, Rune Spell Master, Grand Rune Master, Majestic Rune Wizard i Infinity Rune Wizard. Każdy etap odblokowuje przypisane do niego skille, np. Lightning Storm i Rune Phrase na trzecim etapie; /evoquest to szybki awans klasy na serwerze.

Jakie staty są najlepsze w buildzie Rune Wizarda?

Energy. Każdy skill Rune Wizarda w plikach serwera wymaga wyłącznie Energy, do 1180 dla Rune Phrase. Dodawaj je komendą /addene, potem inwestuj w Vitality, a w PvP także w Agility; na obu realmach limit statów to 60 000.

Które skille są dostępne tylko dla Rune Wizarda?

Magic Arrow (level 50), Plasma Ball (130), Runic Spear (140, drugi etap), Lightning Storm i Rune Phrase (oba 160, trzeci etap). Klasa rzuca też czary Dark Wizarda, takie jak Evil Spirit, Hellfire, Inferno i Ice Storm.

Kiedy Rune Wizard został dodany do MU Online?

Webzen wydał go w Korei 16 października 2018 roku jako dziewiątą klasę, a w wersji globalnej jako Rune Mage na serwerze eventowym speed Season 5 od 6 sierpnia 2019 roku. Pliki serwera Season 21 Part 3 na MUOnline.ai zawierają tę klasę na obu realmach.

Czy odświeżenie Rune Mage z 2026 roku jest na MUOnline.ai?

Nie. Aktualizacja Season 20-2 od Webzen z 3 lutego 2026 roku dodała Mastery Shield, nowe skille runiczne i stat Wizardry Power, ale żadnego z nich nie ma w danych itemów ani skilli MUOnline.ai. Na tym serwerze prywatnym rozstrzyga okno skilli w grze.

Czy Rune Wizard nadaje się do PvE i PvP?

Naszym zdaniem dobrze farmi po odblokowaniu Lightning Storm na 160 levelu – na Permanent Realm 5000x, a jeszcze lepiej na Speed Realm Autumn Edition 99 999x. W PvP walczy z dystansu; według naszej oceny jest mocny przeciwko Slayer i Gun Crusher, a słaby przeciwko Rage Fighter i Grow Lancer.

Gotowy, by wejść do realmu?

Darmowe konto, szybkie pobieranie i dwa realmy do wyboru.