Dark Lord: Summoners en Rage Fighters vallen voor mijn bevel!
Een klasse die gebruikmaakt van huisdieren en Command-statistieken om Dark Horse en Dark Raven op te roepen. Topleider in Castle Siege met Summon- en Fire Burst-vaardigheden.
Sterk tegen: Summoner, Rage Fighter
Zwak tegen: Elf, Magic Gladiator

Matchups zijn de eigen PvP-beoordeling van MUOnline.ai, geen gamedata.

Dark Lords gebruiken exclusieve huisdieren (Dark Horse, Dark Raven) voor tanken en ondersteuning, en leiden groepen met de Command-statistiek. Hun unieke Summon-vaardigheid teleporteert groepsleden naar hun locatie, wat een gamechanger is in Castle Siege en PvP. DL's vertrouwen op vaardigheden als Fire Burst en Electric Spark, en met een goed opgebouwde Dark Horse behoren ze tot de beste belegerings-tanks en groepsleiders in het spel.

Volledige gids voor Dark Lord

Op deze pagina (10)
  1. Evolutielijn
  2. In het kort
  3. Evoluties
  4. Statbuilds
  5. Skills
  6. Wapens & uitrusting
  7. Castle Siege-rol
  8. Levelen
  9. PvP-matchups
  10. Dark Lord FAQ

Evolutielijn: Dark Lord

  1. Dark Lord
  2. Lord Emperor
  3. Empire Lord
  4. Force Lord

Namen zoals vermeld in de classtabel van de server; evoluties upgraden dezelfde class en veranderen die nooit in een andere. Realmregels en het commando /evoquest

Dark Lord in één oogopslag

RolCommandant- en petklasse, meestal de leider in Castle Siege
HoofdstatsCommand, Strength, Energy
WapensScepters, van de Battle Scepter tot de Imperial Scepter, plus Lord Shields
PetsDark Horse en Dark Raven (in de itemdatabase vermeld als Dark Spirit)
EvolutiesDark Lord, Lord Emperor, Empire Lord, Force Lord
Toegevoegd aan MU OnlineTijdperk 0.99, rond 2003-2004
Rates op MUOnline.aiPermanent Realm 5000x EXP, Speed Realm Autumn Edition 99.999x EXP, op beide max. 60.000 stats

De skill- en itemwaarden op deze pagina komen uit de live serverbestanden.

MUOnline.ai draait op Season 21 Part 3-serverbestanden.

Wat evolueren vrijspeelt: Lord Emperor, Empire Lord, Force Lord

De vier fases hebben de klassecodes 64 (Dark Lord), 66 (Lord Emperor), 70 (Empire Lord) en 78 (Force Lord). Het filter van de Permanent Realm-ranking gebruikt dezelfde namen. De klassengids van Webzen gebruikt Lord Emperor en Empire Lord voor de evoluties; Force Lord is de naam die deze server aan de laatste fase geeft.

Evolueren speelt ook gear vrij. In de itemdata vereisen deze items een geëvolueerde Dark Lord:

De Imperial Lord Shield heeft een nog hogere evolutievlag. De andere 15 klassen staan in het klassenoverzicht.

Statbuilds en de Command-stat

Command is de vijfde stat van de Dark Lord. In de skilldata van de server is het de vereiste voor zes basisskills: Fire Scream (70), Battle Glory (200), Dignity (300), Electric Spike (340), Summon (400) en Crown Force (400), en de skills van de geëvolueerde klasse, Divine Force en Divine Aura, vragen 500 Command. Daarnaast versterkt het de pets via master-tree-nodes met de namen Command Attack Increase en Horse Strengthener. De drie builds hieronder zijn onze aanbeveling, geen vaste regel.

Command-build (pets)

Prioriteit: Command, dan Energy, dan Strength, dan Vitality. Met deze build heb je Summon en Crown Force als eerste beschikbaar en laat je de pets een groot deel van de damage doen. Mik vroeg op 400 Command en 300 Energy, want Crown Force heeft beide nodig.

Strength-scepterbuild

Prioriteit: Strength, dan Energy, dan Command, dan Vitality. Fire Burst (79 Energy), Chaotic Diseier (84 Energy) en Fire Scream (150 Energy, 70 Command) vragen eerder Energy dan Command, dus een solo-farmer kan Command laag houden. Houd minstens 200 Strength en 200 Command aan voor de Battle Glory-selfbuff.

Energy- en supportbuild voor Castle Siege

Prioriteit: Energy, dan Command, dan Vitality, dan Strength. Een siegeleider moet Summon (400 Command, 153 Energy), Dignity (300 Command, 102 Energy) en Crown Force (400 Command, 300 Energy) altijd klaar hebben, plus genoeg Vitality om in leven te blijven terwijl de guild zich hergroepeert.

Stats toevoegen op MUOnline.ai: /addcmd en de limiet van 60.000

  • /addcmd X voegt X punten toe aan Command, bijvoorbeeld /addcmd 500.
  • /addstr X, /addagi X, /addvit X en /addene X doen hetzelfde voor de andere stats.
  • /addstr auto X verdeelt statpunten automatisch terwijl je levelt.

Elke stat heeft op beide realms een limiet van 60.000. Bij 5000x en 99.999x EXP bereik je de hoogste vereiste hierboven, 400 Command, al vroeg, dus de echte keuze is hoe je je punten verdeelt op weg naar de limiet. Vergelijk de twee realms op de realmpagina.

Dark Lord-skills (uit de live serverdata)

Vereisten en basiswaarden uit de skilllijst van de server; elke naam opent de detailpagina.

Belangrijkste aanvalsskills

SkillLevelCommandEnergyDamageMana
Force Wave0--7010
Fire Burst74-791508
Earth-Shake (Dark Horse)0--1500
Electric Spike (Electric Spark)9234012625010
Chaotic Diseier100-8422012
Fire Scream1027015018010

De serverdata noemt de bliksemskill Electric Spike; Webzen en de meeste gidsen noemen hem Electric Spark. Met bereik 10 deelt hij samen met Earth-Shake het grootste bereik van de set.

Buffs, Summon en de vernieuwde skills

SkillLevelCommandEnergyMana
Dignity8230010250
Summon9840015370
Crown Force1040030080
Battle Glory (ook 200 Strength)66200-40

Dignity is de partybuff voor critical damage en Crown Force de tweede partybuff; Battle Glory buft de Dark Lord zelf. Summon heeft een cooldown van 120 seconden. Crown Force en Battle Glory zijn het nieuwere deel van de kit en zitten in de serverbestanden.

Hoogtepunten uit de master skill tree

Master-tree-entries van de Dark Lord in de data zijn onder meer:

  • Fire Burst Strengthener en Mastery, Fire Scream Strengthener en Mastery
  • Electric Spark Strengthener, Chaotic Diseier Strengthener, Earth-Shake Strengthener
  • Horse Strengthener, Adds Command Stat, Command Attack Increase
  • Emperor Cape Attack, Defense en Absorption PowUp
  • Divine Aura, Divine Force, Crown Force Strengthener, Battle Glory Strengthener

Elke entry met de bijbehorende vereisten staat in de skilldatabase.

Dark Lord-skills op MUOnline.ai

Leerbare Dark Lord-skills uit de SkillList van de server: 30 van 237 vermeldingen (master-tree- en enhancement-nodes staan op de volledige skilllijst).

Skill Vereist level Classfase
Defense (wapenskill) – 1e class
Falling Slash (wapenskill) – 1e class
Lunge (wapenskill) – 1e class
Uppercut (wapenskill) – 1e class
Cyclone (wapenskill) – 1e class
Force – 1e class
Earth-Shake – 1e class
Force Wave (wapenskill) – 1e class
Stun – 1e class
Cancel Stun – 1e class
Swell Mana – 1e class
Invisibility – 1e class
Cancel Invisibility – 1e class
Abolish Magic – 1e class
Fire Blast – 1e class
Archangel's will (wapenskill) – 1e class
Crown Force 10 1e class
Divine Force 10 3e class
Divine Aura 10 3e class
Blessing of Experience 50 1e class
Battle Glory 66 1e class
Fire Burst 74 1e class
Dignity 82 1e class
Electric Spike 92 1e class
Summon 98 1e class
Chaotic Diseier 100 1e class
Fire Scream 102 1e class
Plasma Storm 110 1e class
Wind Soul 160 3e class
Spirit Blast 160 3e class

Bekijk alle Dark Lord-skills · Bekijk Dark Lord-wapens en -sets

Pets, capes en gear: Dark Horse, Dark Raven, Cape of Lord, Lord Shields

Dark Horse en Dark Raven (Dark Spirit)

De Dark Horse is een mount die level 218 vereist en de skill Earth-Shake meebrengt. De Dark Raven vecht zelfstandig en staat in de itemdatabase als Dark Spirit. Geëvolueerde Dark Lords kunnen de geüpgradede Divine Horse en Fire Divine Spirit gebruiken.

Drop- en craftbronnen staan hier niet vermeld; de itemdatabase heeft de exacte entries.

Capes: Cape of Lord en Cape of Emperor

De Cape of Lord vereist level 150 en is alleen voor de Dark Lord. De Cape of Emperor vereist level 400 en een geëvolueerde klasse en heeft 45 defense; de Emperor Cape PowUp-nodes in de master tree bouwen daarop voort. In de data bestaat ook een 4th Wing Talisman voor de Dark Lord.

Scepters en Lord Shields

Scepters staan in de sectie Maces and Scepters van de itemlijst: eerst de Battle, Master, Great, Lord en Great Lord Scepter, dan de Divine Scepter of Archangel en de Soleil, Shining, Absolute en Striker Scepter, en later onder meer de lijnen Bloodangel, Darkangel, Holyangel, Soul, Blue Eye, Silver Heart, Manticore, Brilliant, Apocalypse, Lightning en Temple Guard, tot aan de Imperial Scepter.

Lord Shields beginnen bij de Light Lord Shield. De Blood Angel Lord Shield vereist level 400 (defense 51, mastery grade 1) en de Imperial Lord Shield level 1600 (defense 177, legendary grade 2).

Waarom guilds een Dark Lord willen in Castle Siege op MUOnline.ai

Summon (400 Command) teleporteert partyleden naar de Dark Lord, zodat een DL-guildmaster een aanvalsgroep met één cast kan hergroeperen. Dignity en Crown Force buffen de party om hem heen, en Battle Glory buft de Dark Lord zelf.

Castle Siege op deze server, volgens de siegeconfiguratie van beide realms:

  • Een wekelijkse cyclus van 7 dagen
  • De registratie opent om 16:00 UTC op dag 0 van de cyclus
  • De siege vindt plaats op dag 6, op de eventspagina weergegeven als zaterdag, van 21:00 tot 22:00 UTC: 60 minuten

Dark Lords leiden ook Arca War (maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag, minstens 10 guildleden) en Icewind Valley (8 keer per dag op het Speed Realm Autumn Edition, om 07:30 en 19:30 UTC op het Permanent Realm).

Live timers en registratie vind je op de eventspagina, stapsgewijze hulp staat in de Castle Siege-gids, en een guild vind je via Discord.

Een Dark Lord levelen op het Permanent Realm en het Speed Realm Autumn Edition

RealmPermanent RealmSpeed Realm Autumn Edition
EXP5000x99.999x
Max. stats60.00060.000
Drops en bossesGemiddelde jeweldrops, zwaardere bossesBlood Angel-set in de inventory bij de start, meer bossspawns
LooptijdBlijft onlineEen paar weken, daarna export van 2 personages naar het Permanent Realm

Beide realms gebruiken dezelfde Grand Reset-drempel: 20 resets, level 400 en 50.000.000 zen, met maximaal 20 grand resets per account per 24 uur. De volledige regels staan op de realmpagina.

  1. Begin met Force Wave en stap op level 74 over op Fire Burst (79 Energy).
  2. Voeg Command toe tot Electric Spike vrijkomt op level 92 met 340 Command en 126 Energy.
  3. Rijd vanaf level 218 op de Dark Horse en gebruik Earth-Shake op groepen monsters.
  4. Kies spots op basis van je level op de mappagina.

Sterk tegen / zwak tegen (onze beoordeling)

Volgens de matchupbeoordeling van MUOnline.ai is de Dark Lord sterk tegen de Summoner en Rage Fighter, en zwak tegen de Elf en Magic Gladiator. Dit is onze eigen beoordeling voor PvP-planning, geen bonusdamagewaarde uit de gamedata.

Dark Lord FAQ

Wat doet de Command-stat voor een Dark Lord?

Command is de vijfde stat van de Dark Lord: het speelt Fire Scream (70), Battle Glory (200), Dignity (300), Electric Spike (340), Summon en Crown Force (400) vrij, en het versterkt de pets via master-tree-nodes. Op MUOnline.ai voeg je het toe met /addcmd X, tot 60.000 op beide realms.

Wat is het evolutiepad van de Dark Lord?

Op MUOnline.ai is dat Dark Lord, Lord Emperor, Empire Lord en Force Lord, de namen die in het rankingfilter staan. De gids van Webzen gebruikt Lord Emperor en Empire Lord voor de evoluties, en gear zoals de Cape of Emperor en de Divine Horse vereist een geëvolueerde Dark Lord.

Moet ik Command of Strength bouwen op een Dark Lord?

Eerst Command als je de pet- en Castle Siege-rol wilt, omdat dat Summon, Dignity, Electric Spike en Crown Force vrijspeelt. Strength plus Energy past bij een solo-scepterbuild rond Fire Burst, Fire Scream en Chaotic Diseier. Bij 5000x en 99.999x haal je elke vereiste snel; dit is onze aanbeveling, geen vaste regel.

Waarom willen guilds een Dark Lord in Castle Siege?

Summon teleporteert partyleden naar de Dark Lord, en Dignity en Crown Force buffen de party om hem heen, waardoor een DL de natuurlijke groepsleider is. Op MUOnline.ai vindt de siege wekelijks plaats op beide realms, op zaterdag van 21:00 tot 22:00 UTC (60 minuten); de timers staan op de eventspagina.

Welke pets gebruikt de Dark Lord?

De Dark Horse, een mount voor level 218 die Earth-Shake meebrengt, en de Dark Raven, die in de itemdatabase als Dark Spirit staat. Geëvolueerde Dark Lords kunnen ook de Divine Horse en Fire Divine Spirit gebruiken (zie de itemdatabase).

Is de Dark Lord vernieuwd, en zit die rework op MUOnline.ai?

Webzen vernieuwde de Dark Lord op 21 januari 2025, in de eerste update van Season 19-2, met nieuwe Ruud-skills, Mastery Lord Shields en geüpgradede pets. Crown Force, Battle Glory, de Divine Horse, de Fire Divine Spirit en de Lord Shield-lijn zitten hier in de serverbestanden, maar we hebben niet elke regel van die patch note nagelopen.

Is de Dark Lord een goede klasse voor beginners?

Hij werkt beter als tweede personage: beginnersgidsen zoals viciadosmu en mutop100 raden eerst de Dark Knight aan, terwijl de Dark Lord een vijfde stat en twee pets toevoegt. Wil je er snel een proberen, begin dan op het Speed Realm Autumn Edition, waar je later twee personages naar het Permanent Realm kunt exporteren.

Klaar om de realm te betreden?

Gratis account, snelle download en twee realms om uit te kiezen.