Dark Wizard: Mijn spreuken smelten Elves en Magic Gladiators met gemak!
Een pure magische klasse met krachtige elementaire spreuken voor AoE-schade op afstand en crowd control. De snelste leveler in het begin van het spel en een belangrijke ondersteuning in PvP aan het einde van het spel.
Sterk tegen: Elf, Magic Gladiator
Zwak tegen: Dark Knight, Crusader

Matchups zijn de eigen PvP-beoordeling van MUOnline.ai, geen gamedata.

Dark Wizards zijn gespecialiseerd in op energie gebaseerde spreuken zoals Evil Spirit, Hellfire en Meteor Storm. Ze staan bekend om hun ongeëvenaarde AoE-snelheid, waardoor ze de snelste levelers en meest efficiënte voor farming zijn. In PvP gebruiken DW's Teleport en Ice/Decay voor crowd control, en hun ondersteuning in Castle Siege met schade over een groot gebied is meta-bepalend. Hun stat-build is gericht op Energy en Agility voor snelle casting en overleving.

Volledige gids voor Dark Wizard

Op deze pagina (10)
  1. Evolutielijn
  2. In het kort
  3. Evoluties
  4. Statbuilds
  5. Skills
  6. Wapens & uitrusting
  7. Levelen
  8. PvP-matchups
  9. Klassevergelijking
  10. Dark Wizard FAQ

Evolutielijn: Dark Wizard

  1. Dark Wizard
  2. Soul Master
  3. Grand Master
  4. Soul Wizard
  5. Darkness Wizard

Namen zoals vermeld in de classtabel van de server; evoluties upgraden dezelfde class en veranderen die nooit in een andere. Realmregels en het commando /evoquest

Dark Wizard in het kort

KenmerkDark Wizard
RolCaster met area-of-effect op afstand
HoofdstatEnergy, met Agility en Vitality als ondersteunende stats
WapenStaven, eenhandig of tweehandig
EvolutiesSoul Master, Grand Master, Soul Wizard, plus een vijfde tier in de klassedata van de server
UitgebrachtStartklasse: Korea 2001, wereldwijde service 6 oktober 2003
Belangrijkste area-spellsEvil Spirit (level 50), Ice Storm (level 93), Meteor Storm (level 160)
Stat-cap op MUOnline.ai60.000 per stat op beide realms

MUOnline.ai draait op Season 21 Part 3-serverbestanden. De spellwaarden hieronder komen uit de live serverbestanden.

Evolutielijn: van Dark Wizard tot Soul Wizard en verder

Voor deze lijn gebruikt de klassentabel van de server dezelfde namen als Webzens MU Online.

Dark Wizard (1e)

De basisklasse leert de kernspells, van Energy Ball op level 2 tot Inferno op level 88, inclusief Teleport en de buff Soul Barrier.

Soul Master (2e)

Soul Master ontgrendelt de spells van de tweede tier: Teleport Ally, Ice Storm, Decay, Nova, Plasma Storm en Expansion of Wizardry.

Grand Master (3e)

Grand Master voegt Meteor Storm, Meteor Strike en Soul Seeker toe op level 160, plus de master skill tree: Strengthener-nodes voor Evil Spirit, Hellfire, Ice Storm en Nova, en passives zoals Magic Mastery, Energy Increase en Mana Reduction.

Soul Wizard (4e)

Het skillbestand markeert Poison Storm, Frozen Slayer en Bloodying Hit voor de vierde tier, samen met enhancement-nodes zoals Increase Skill DMG, DMG Count en 4th Stat Increase.

Vijfde evolutie

De klassedata van de server vermeldt een vijfde tier, en het skillbestand bevat de bijbehorende spell Meteor Storm of Gale. Webzen voegde de 5th Class Advancement toe in de derde update van Season 19-1 (10 september 2024) op level 1.200, via quests bij NPC Eunice; dat zijn de regels van Webzen, dus typ /evoquest in de game voor de vereisten hier. De Permanent Realm-ranglijst filtert spelers op evolutie.

Dark Wizard-statbuilds onder de cap van 60.000

Beide realms maximeren elke stat op 60.000. Je verdeelt punten in de game met /addene X, /addagi X, /addvit X, /addstr X of /addstr auto X. /reset start een nieuwe cyclus, en /reset auto is beschikbaar vanaf VIP 5. De verdelingen hieronder zijn onze aanbevelingen, geen serverregels.

BuildStatprioriteitIdeaal voor
Pure EnergyEerst Energy, wat Agility, weinig VitalityFarmen en Blood Castle
Agility/EnergyEerst Energy, een groter aandeel Agility, Vitality voor HPDuels, Chaos Castle, Castle Siege
Eerste resetEnergy tot de volgende spellvereiste, een beetje AgilityNieuwe characters

Pure Energy-build voor PvE-farmen

Zet de meeste punten in Energy: dat verhoogt je spellschade en je manapool, zodat je Evil Spirit en Inferno achter elkaar kunt casten. Voeg Agility toe voor defense en castsnelheid, en Strength alleen voor zover je staf en set dat vereisen.

Agility/Energy-build voor PvP

Houd Energy als hoofdstat, stop een groter deel in Agility voor defense en sneller casten, en voeg Vitality toe om melee-klassen te overleven die de afstand dichten. De Dark Wizard PvP-buildgids geeft de volledige uitwerking.

Build voor beginners tot de eerste reset

Besteed vroege punten om de volgende Energy-vereiste te halen: 104 voor Meteorite, 220 voor Evil Spirit op level 50 en daarna 849 voor Ice Storm als Soul Master, met een beetje Agility zodat je niet in één klap neergaat. Op een 5000x- of 99.999x-realm bereik je het resetlevel snel, dus plan de verdeling voor de hele resetcyclus. De Dark Wizard Energy-buildgids toont stattabellen per fase.

Dark Wizard-skills per level (uit het skillbestand van de server)

De waarden komen uit het skillbestand van de server. De basiswaarde gaat in de schadeformule en is niet de uiteindelijke schade in de game. De volledige lijst met Dark Wizard-skills volgt na deze sectie, en elke spell heeft een eigen pagina in de skilldatabase.

Dark Wizard-spells

SpellLevelEnergyManaBasiswaarde
Energy Ball2013
Fire Ball54038
Power Wave956514
Lightning13721517
Teleport178830utility
Meteorite211041221
Ice251203810
Poison301404212
Flame351605025
Twister401806035
Evil Spirit502209045
Hellfire60260160120
Aqua Beam7434514080
Soul Barrier7740870 + 22 AGbuff
Cometfall8050015070
Inferno88724200100

De meeste spells reiken 6 tiles; Hellfire (bereik 3) en Inferno (bereik 4) raken dicht om je heen.

Soul Master-spells

SpellLevelEnergyManaBasiswaarde
Teleport Ally8364490 + 25 AGutility
Ice Storm93849100 + 5 AG80
Decay96953110 + 7 AG95
Nova1001.052180 + 45 AGopgeladen
Plasma Storm110geen50 + 20 AG60
Expansion of Wizardry2201.058200 + 50 AGbuff

Grand Master en master skill tree

SpellLevelEnergyManaBasiswaarde
Meteor Strike1601.07392 + 17 AG100
Soul Seeker1601.11590 + 16 AG125
Meteor Storm1601.160105 + 20 AG105

De master tree voegt Strengtheners toe voor je belangrijkste spells, plus Magic Mastery, Energy Increase en Mana Reduction. De gids voor de Dark Wizard master skill tree stelt een volgorde voor.

Spell van de vijfde tier

Meteor Storm of Gale staat in het skillbestand met een vereiste van level 160 en 1.160 Energy, en vereist de vijfde evolutie. Gebruik /evoquest in de game om de evolutievereisten te bekijken.

Dark Wizard-skills op MUOnline.ai

Leerbare Dark Wizard-skills uit de SkillList van de server: 33 van 242 vermeldingen (master-tree- en enhancement-nodes staan op de volledige skilllijst).

Skill Vereist level Classfase
Lance – 1e class
Stun – 1e class
Cancel Stun – 1e class
Swell Mana – 1e class
Invisibility – 1e class
Cancel Invisibility – 1e class
Archangel's will (wapenskill) – 1e class
Energy Ball 2 1e class
Fire Ball 5 1e class
Power Wave 9 1e class
Lightning 13 1e class
Teleport 17 1e class
Meteorite 21 1e class
Ice 25 1e class
Poison 30 1e class
Flame 35 1e class
Twister 40 1e class
Evil Spirit 50 1e class
Blessing of Experience 50 1e class
Hellfire 60 1e class
Aqua Beam 74 1e class
Soul Barrier 77 1e class
Cometfall 80 1e class
Teleport Ally 83 2e class
Inferno 88 1e class
Ice Storm 93 2e class
Decay 96 2e class
Nova 100 2e class
Plasma Storm 110 2e class
Meteor Strike 160 3e class
Meteor Storm 160 3e class
Soul Seeker 160 3e class
Expansion of Wizardry 220 2e class

Bekijk alle Dark Wizard-skills · Bekijk Dark Wizard-wapens en -sets

Staven, sets en wings voor de Dark Wizard

Staven zijn het wapen van de Dark Wizard. De master tree heeft aparte Mastery- en Strengthener-nodes voor eenhandige en tweehandige staven, dus kies één type en investeer in de bijbehorende nodes. Bekijk staven, wizardsets en wings in de itemdatabase.

Op de Speed Realm Autumn Edition begint elk nieuw character met een Blood Angel-set in de inventory. Op de Permanent Realm zijn de jewel drops gemiddeld en de bosses zwaarder, dus duurt het langer om je gear op te bouwen.

VIP-accounts krijgen Chaos Machine-kansen van 100% voor 2nd tot 5th wings en 99% voor upgrades van +10 tot +15. De realmregels geven de details.

Een Dark Wizard levelen op MUOnline.ai

RealmEXPMax. statsStatus
Permanent Realm5000x60.000Blijft voor altijd online; gemiddelde jewel drops, zwaardere bosses
Speed Realm Autumn Edition99.999x60.000Live sinds 2 oktober 2026, 16:00 CEST; beperkt seizoen

Vergelijk Permanent en Speed Realm

Permanent Realm (5000x EXP)

Resets bepalen je voortgang: gebruik /reset op het resetlevel. Een Grand Reset vereist 20 resets, level 400 en 50.000.000 Zen, tot 20 per account per 24 uur per realm.

Onze voorgestelde route: Lorencia, daarna Noria of Devias zodra Meteorite vrijkomt op level 21, Dungeon wanneer Evil Spirit (level 50) hele groepen trekt, en vervolgens Atlans en Tarkan als Soul Master. Zie de mappagina.

Speed Realm Autumn Edition (99.999x EXP)

Spells komen snel vrij en de Blood Angel-set dekt je vroege gear. Het is een beperkt seizoen, bedoeld om snel een achterstand in te halen; na afloop kun je tot 2 characters per account exporteren naar de Permanent Realm.

Events die de moeite waard zijn als caster

  • Blood Castle: 22 starts per dag; area-spells passen goed bij de monstergolven.
  • Chaos Castle: 01:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:00 en 23:00 UTC; neem Vitality en Soul Barrier mee.
  • Boss Battle Together: 00:15, 04:15, 08:15, 12:15, 16:15 en 20:15 UTC.
  • Castle Siege: een siegefase van 60 minuten op zaterdag, 21:00-22:00 UTC.

Live timers staan op de eventspagina. Bij lange runs is mana de beperking: Evil Spirit kost 90 mana per cast en Nova 180 mana plus 45 AG, dus Energy zorgt ook voor je uithoudingsvermogen.

Sterk tegen en zwak tegen (onze PvP-beoordeling)

Volgens onze beoordeling is de Dark Wizard sterk tegen Elf en Magic Gladiator, en zwak tegen Dark Knight en Crusader. Dit is de eigen inschatting van MUOnline.ai, geen schadebonus in de game.

De reden is bereik en burst: een Dark Wizard straft doelen af die hij van afstand kan raken. Stevige melee-klassen die je snel bereiken zijn het gevaar, dus houd Teleport paraat en ga nooit zonder Soul Barrier met ze in gevecht.

Dark Wizard vs de andere casters

Klasse op MUOnline.aiNaam bij WebzenWereldwijde release door Webzen
Rune WizardRune Mage6 augustus 2019 (speedserver)
Lemuria MageMage: Lemuria19 juli 2022
Light WizardWhite Wizard: Kundun Mephis19 juli 2022
AlchemistAlchemist22 juli 2025

Alle vier zijn spellcasters. Wat ons betreft heeft de Dark Wizard de meest overzichtelijke kit: area-spells vanaf level 50, Teleport om te ontsnappen en Soul Barrier voor defense. Het skillbestand van de server deelt Evil Spirit met Rune Wizard en Decay met Lemuria Mage en Alchemist.

Webzens Koreaanse klassenvernieuwing van 21 april 2026 betrof Illusion Knight, Elf, Lemuria, Magic Gladiator en Gun Crusher, niet de Dark Wizard, en die vernieuwing zit niet op deze server. Vergelijk alle klassen op het klassenoverzicht.

Dark Wizard FAQ

Is de Dark Wizard geschikt voor beginners in MU Online?

Ja, als je een lage defense in het begin voor lief neemt; beginnersgidsen zoals viciadosmu.com.br zetten de Dark Knight op één omdat die meer overleeft. Daartegenover vaagt de Dark Wizard vanaf level 50 hele groepen weg met Evil Spirit, en dat level haal je snel op de 5000x Permanent Realm.

Wat is het evolutiepad van de Dark Wizard?

De Dark Wizard wordt Soul Master (2e), Grand Master (3e) en Soul Wizard (4e), dezelfde namen die Webzen gebruikt. De klassenlijst van de server heeft ook een vijfde tier; typ /evoquest in de game voor de vereisten daarvan op MUOnline.ai.

Welke stats moet een Dark Wizard opbouwen?

Eerst Energy voor spellschade en mana, want Dark Wizard-spells vereisen van 40 Energy (Fire Ball) tot 1.160 (Meteor Storm). Voeg Agility toe voor defense en castsnelheid en Vitality voor PvP; elke stat is op beide realms gemaximeerd op 60.000.

Welke skills gebruik ik om een Dark Wizard te levelen?

Energy Ball en Meteorite in het begin, Evil Spirit vanaf level 50, daarna Ice Storm (level 93) en Nova (level 100) als Soul Master en Meteor Storm op level 160 als Grand Master. Houd Teleport achter de hand om te ontsnappen; alle waarden staan in de skilldatabase.

Is de Dark Wizard zwak in PvP?

Hij is kwetsbaarder dan melee-klassen, maar heeft bereik, burst, Teleport en Soul Barrier, en een evenwichtige verdeling van Agility en Energy houdt stand als je kunt kiten. Onze beoordeling, geen spelregel, noemt Dark Knight en Crusader als zijn lastigste tegenstanders.

Is een Soul Master een andere klasse dan een Dark Wizard?

Nee. Soul Master is de tweede evolutie van de Dark Wizard en ontgrendelt spells zoals Ice Storm, Decay, Nova en Plasma Storm; Grand Master en Soul Wizard zijn latere evoluties van hetzelfde character. De Permanent Realm-ranglijst toont elke evolutienaam apart.

Op welke realm speel je een Dark Wizard op MUOnline.ai?

Kies de Permanent Realm (5000x EXP, voor altijd online) voor een blijvend character, of de Speed Realm Autumn Edition (99.999x EXP, Blood Angel-set bij de start) voor het snelste farmen. Nadat de seizoensrealm sluit, kun je tot 2 characters per account exporteren naar de Permanent Realm.

Klaar om de realm te betreden?

Gratis account, snelle download en twee realms om uit te kiezen.